Share

De Vastgoed Insider Nieuwsupdate
Interessant nieuws: Feitelijke invloed op keuze van huurder maakt ook bemiddelaar verantwoordelijk voor illegale kamerverhuur
Season 3, Ep. 102
•
De Rechtbank Overijssel heeft geoordeeld dat ook een niet-eigenaar verantwoordelijk kan worden gehouden voor illegale onzelfstandige bewoning. Wie actief betrokken is bij de verhuur en feitelijk invloed heeft op de keuze van huurders, loopt het risico als overtreder te worden aangemerkt.
More episodes
View all episodes

107. 900.000 garageboxen in corporatiebezit: verborgen kans voor extra woningen?
02:32||Season 3, Ep. 107Woningcorporaties beschikken naar schatting over 900.000 garageboxen, waarvan een aanzienlijk deel niet optimaal wordt benut. Door deze locaties te transformeren naar compacte flexwoningen ontstaat mogelijk een relatief snelle en betaalbare manier om extra woningen toe te voegen binnen bestaande woonwijken.
106. Spaanse huiseigenaren laten woningen leegstaan uit angst voor huurders en krakers
02:43||Season 3, Ep. 106In Spanje kiest weliswaar slechts een klein deel van de particuliere eigenaren ervoor om woningen bewust leeg te laten staan, maar bij die groep speelt angst een steeds grotere rol. Vooral zorgen over wanbetaling, langdurige juridische procedures en woningkrakers zorgen ervoor dat verhuurders terughoudender worden.
105. ‘We hadden het geld makkelijker in een ander Europees land kunnen steken’ – ABP ziet investeren in Nederlandse woningmarkt als complexe opgave
03:13||Season 3, Ep. 105ABP investeert samen met Rockfield €350 miljoen in circa tweeduizend betaalbare huurwoningen voor starters en studenten. Tegelijk erkent bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen dat investeren in Nederlandse woningbouw steeds complexer wordt door beperkte projectbeschikbaarheid en structurele knelpunten in de markt.
104. Van woningbouwbudget bleef meer dan de helft liggen terwijl woningtekort verder opliep
02:46||Season 3, Ep. 104De Algemene Rekenkamer concludeert dat het kabinet belangrijke woningbouwdoelen in 2025 niet heeft gehaald. Terwijl het woningtekort verder opliep, bleef meer dan de helft van het beschikbare woningbouwbudget ongebruikt en bleef de bouwproductie fors achter bij de ambitie.
103. ‘IMF-team uit hier onomwonden kritiek op de doorgeschoten huurregulering van voormalig minister Hugo de Jonge’
02:09||Season 3, Ep. 103Het Internationaal Monetair Fonds ziet in het Nederlandse coalitieakkoord aanknopingspunten om de woningbouw te versnellen, maar levert tegelijk stevige kritiek op de huidige huurregulering. Volgens het IMF zijn hogere rendementen voor private ontwikkelaars en beleggers noodzakelijk om het woningtekort structureel aan te pakken.
101. Verhuur ruimte boven winkelpanden kost je de deur voor de entree, maar levert netto meer op dan er verloren gaat
02:14||Season 3, Ep. 101Leegstaande etages boven winkels bieden ruimte voor tienduizenden extra woningen zonder extra beslag op schaarse bouwgrond. Hoewel transformatie investeringen vraagt en vaak winkelmeters kost voor een aparte entree, blijkt de financiële rekensom in veel gevallen verrassend positief uit te vallen.
100. €200.000 financiering én direct een huurder – InKamers koppelt ouderleningen aan kamerverhuur
02:03||Season 3, Ep. 100Het concept InKamers introduceert een opvallende financieringsconstructie voor kamerverhuurpanden: ouders verstrekken een lening en regelen daarmee tegelijkertijd woonruimte voor hun studerende kind. Zo worden financiering en verhuur direct aan elkaar gekoppeld.
99. Kans voor beleggers: huisvesting voor arbeidsmigranten op terrein van werkgever biedt stabiele businesscase
02:13||Season 3, Ep. 99Huisvesting voor internationale arbeidskrachten ontwikkelt zich steeds meer tot een interessante niche voor vastgoedbeleggers. Niet alleen vanwege de grote vraag, maar ook doordat werkgevers bereid zijn langdurige afspraken te maken om personeelstekorten en verloop te beperken.