Share

cover art for CZ_3_Dožijete se STOVKY?

Happy Face Podcast

CZ_3_Dožijete se STOVKY?

Season 1, Ep. 3

Žijeme dlouho, ale nemocní. Pojďme žít déle, ale zdraví. V této epizodě dostanete na talíři podstatné informace z několika top zdrojů, které Vám rozšíří znalost o strategiích pro delší a zdravější dožití. Představím Vám Modré zóny dlouhověkosti, kde se lidé ve zdraví dožívají 100 i více let a zjistíme, co tyto oblasti spojuje.

More episodes

View all episodes

 • 6. CZ_6_Pijavice zivota

  17:27
  Říká se, že jsme produktem našich každodenních zvyků, a tak můžeme každý den směřovat do míst, které nás o energii okrádají nebo naopak do míst, kde budeme prospívat. Ale abychom někam mohli směřovat, musíme si v první řadě být našich důležitých zvyků vědomi a rozpoznat je. I po obrácení zrcadla k nám se mnohé naše návyky jeví jako nedůležité a nepodstatné a o mnohých dalších ani nevíme. Jaké zvyky nás tedy okrádají o energii?
 • 5. Co je Qi Gong (Čchi-kung?)

  21:58
  Existuje Cvičení, které přináší benefity nemocným lidem i bojovníkům kung fu? Cvičení, které Pomáhá jak úplně zdecimovaným lidem na lůžku, tak elitním sportovcům?Ano. Je to Čchi Kung. V Čchi-kungu se naučíte šetřit energií.Uvolnění je základ pro šetření energií, a tak se inspirujme v přírodě, kde to zvířátkům jde velice dobře. Třeba volavka. Ta když čeká jako socha na rybu v řece, bez hnutí po dlouhou dobu, využívá k tomu uvolněnou pozornost. Nemohla by si dovolit...
 • CZ_4_Biochemie vděčnosti

  23:09
  Stručné představení techniky práce s vděčností, která přes absolutní časovou nenáročnost přináší dlouhotrvající pozitivní účinky na naší životní pohodu. www.happyface.cz
 • 4. EN_4_Is Gratitude the New Bitcoin?

  15:21
  What if gratitude is the new bitcoin? What if humans are wired to focus on darkness? And what if You are watering weeds instead of flowers?This podcast is not about woohoo style gratitude where you feel into all the amazing things that you happen to have even though things are really terrible. This podcast is not about toxic positivity and denying real feelings either. Although writing down positive aspects of life has proven to be effective in daily journaling, we have better for you. Choosing to be grateful is changing the way your own heart beats and is changing the way you breathe. And this is not a weak sauce. Let's sauce it up with neuroimaging data, inflammatory markers, short term and long term effects and psychology-backed-up research and learn the most effective gratitude practice out there.
 • 3. EN_3_How Long Will You Live?

  15:03
  We live long but sick, let's live longer but healthy. The last decades of our lives can be the richest. It's not about living as long as possible, it's about living well and in good health until you die. Only about 20% of how long the average person lives is determined by genes. Genes are not our destiny. 80% of our lifespan has everything to do with our lifestyle.
 • 2. EN_2_Unconscious Memory

  09:21
  Through perception, relationships, social and cultural influences bodily experiences arise. These experiences are inscribed in the body and can be of a wide spectrum, from negative, through neutral to positive (e.g. heart rate rises after contact with a beloved person). Sometimes, it can be helpful to bring those unconscious bodily experiences to the surface of our conscious mind and better understand what is going on with our body and mind. Let´s dive to this episode with me!
 • 2. CZ_2_Tělo a pamět

  07:44
  Prostřednictvím vnímání, vztahů, sociálních a kulturních vlivů vzniká souhrn tělesných zážitků. Tyto zážitky se vepisují do těla a mohou být širokého spektra zabarvení, od negativních, přes neutrální až k pozitivním (zrychlení tepu při kontaktu s milovanou osobou). Mnohé takové zážitky jsou v naší nevědomé implicitní paměti a je na nás, abychom zjistili, o co našemu tělu vlastně jde, když se nám prostřednictvím různých signálů snaží něco říci. A tak nám mnohdy nezbyde nic jiného, než tělu více naslouchat a cítit ho. Feeling is the key to healing. Vydejte se na plavbu do hlubin těla s podcastem Happy Face a epizodou CZ_2_!
 • 1. CZ_1_Vliv masaze na mysl

  04:07
  Signálů z vlastního těla si začínáme všímat, až když jsou zřetelné a nepříjemné. Nejčastěji to jsou pocity bolesti nebo únavy. Tím často vzniká v naší tělesné fyziologii zbytečný rozkol a my se můžeme ocitnout v negativní spirále našich emocí a nemocí. V této epizodě Vám představím metody, které pomáhají zlepšovat naši schopnost naslouchat našemu tělu a vysvětlím Vám, co to je interocepce a jak Vám může pomoci upevnit Vaše zdraví a pohodu.