Share

cover art for Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN

Rzeczpospolita Rozmowy

Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN

Partia KORWiN nie zamierza wychodzić z Konfederacji - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Sławomir Mentzen, nowy lider partii KORWiN.

More episodes

View all episodes

 • Aleksander Miszalski, kandydat na prezydenta Krakowa

  19:17
  Rozumiem, że Łukasz Gibała przyjmie każde poparcie. Nie zdziwię się, jak zaraz okaże się, że Konfederacja go popiera. Już był przecież w PO, u Palikota, chciał współpracować z Polską 2050, teraz go popiera PiS, ma na listach Razem. Ma wszystkich - stwierdził Aleksander Miszalski, poseł, kandydat KO na prezydenta Krakowa.
 • Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej

  18:40
  Prawo aborcyjne ma stwarzać nam poczucie bezpieczeństwa i to bezpieczeństwo po prostu zapewniać - mówiła w rozmowie z Joanną Ćwiek Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej.
 • Daria Gosek-Popiołek, posłanka Lewicy

  13:54
  Zaobserwowaliśmy dużą demobilizację młodych ludzi i kobiet. To pokazuje, że nie dowiezienie obowiązań ze strony koalicji rządzącej – jeśli chodzi między innymi o prawa kobiet czy kwestie polityki klimatycznej – sprawiły, że wyborcy i wyborczynie nie poszli do urn - mówiła w rozmowie z Michałem Kolanką Daria Gosek-Popiołek, posłanka Partii Razem. Jak dodała, „wynik Magdaleny Biejat w Warszawie pokazuje, na kogo powinna stawiać Lewica”.
 • Aleksander Kwaśniewski, były prezydent

  24:23
  Droga koalicjo rządowa, macie z kim przegrać. To nie jest tak, że PiS zniknął – on ma bardzo silną bazę wyborczą. Koalicja rządowa musi być bardziej zwarta, skuteczna i rozwiązywać problemy – także te, które ją różnią. Więcej pracy i więcej dialogu, a mniej fochów - powiedział Aleksander Kwaśniewski, były prezydent.
 • Adam Jarubas, europoseł PSL

  15:19
  Już dziś widać, że najpewniej sejmików, w których PiS nie będzie rządzić, będzie więcej niż do tej pory - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką Adam Jarubas, europoseł PSL, szef sztabu wyborczego Trzeciej Drogi-PSL w wyborach samorządowych.
 • Dr Mirosław Oczkoś, specjalista ds. wizerunku

  24:24
  Myślę, że Szymonowi Hołowni ktoś źle doradza, wyniki stoją w miejscu. Trochę są do przodu, ale to nie jest progres. Może okazać się, że kampania w wyborach do PE zweryfikuje Trzecią Drogę bardzo mocno - powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dr Mirosław Oczkoś, specjalista ds. marketingu politycznego.
 • dr Anna Frydrych-Depka, ekspert prawa wyborczego z UMK

  35:54
  Anna Frydrych-Depka, ekspertka prawa wyborczego z UMK i wiceprezeska Fundacji Odpowiedzialna Polityka, stanowczo skrytykowała w „Rzecz o prawie” coraz powszechniejszą praktykę polegającą na publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć wypełnionych kart do głosowania. Jak zaznaczyła, nie chodzi tu tylko o złamanie tajności głosowania. – Jesteśmy przywiązani do myślenia, że tajność głosowania jest prawem, nie obowiązkiem. Prowadzenie agitacji wyborczej, a za takie może być uznane prezentowanie karty z zaznaczonym nazwiskiem konkretnego kandydata, jest wykroczenie zagrożonym grzywną – ostrzegła. Ekspertka zwróciła uwagę, że z negatywnymi konsekwencjami muszą się też liczyć kandydaci, którzy robili sobie kampanię wykorzystując zajmowane stanowiska. Jak zaznaczyła, w ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować serię przypadków przecinania wstęg z okazji zakończenia lokalnych inwestycji.– Nawet otwarcie altanki do grillowania w jednej z gmin stało się okazją do zorganizowania za środki lokalne imprezy, na której oczywiście wystąpił lokalny włodarz i zarazem kandydat w wyborach – stwierdziła dr Anna Frydrych-Depka. I przypomniała, że w tej kampanii Państwowa Komisja Wyborcza zajmowała bardzo mocne stanowisko w odniesieniu do nadużywania zasobów publicznych. – Mam nadzieję, że będziemy mogli również liczyć na efekty w postaci odpowiednich decyzji w odniesieniu do sprawozdań finansowych komitetów – podsumowała ekspertka.
 • Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy

  28:23
  Jeżeli kiedyś otrzymam taką propozycję to na pewno ją rozważę - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy pytany o to czy w przyszłości zostanie członkiem PiS.
 • Sławomir Broniarz, prezes ZNP

  21:37
  Te osiem lat nie rozwiązało żadnych problemów nauczycielskich, a co najwyżej potęgowało kłopoty nauczycieli - mówił w rozmowie z Joanną Ćwiek prezes ZNP, Sławomir Broniarz mówiąc o okresie rządów PiS.