Share

cover art for Dejiny Indie od staroveku po súčasnosť

O histórií s Pavlom Žebrákom

Dejiny Indie od staroveku po súčasnosť

Season 1, Ep. 15

O histórii


V dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu

O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre a dejinách Indie.


Od vzniku, cez časy prvých civilizácii až po obsadenie Indie Britániou.

Pozrieme sa na civilizácie, ktoré obývali územie Indie.

Rozoberieme si aj Hinduizmus, Budhizmus ako náboženstvo, ktoré formovalo spoločnosť a tradície.

Budeme sa venovať aj vynálezcom a ich vynálezom, ktoré používame dodnes. Nevynecháme ani významných vládcov a ich prínos spoločnosti.

More episodes

View all episodes

 • 16. Dejiny Číny od staroveku

  01:23:43
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o Číne. Zameriame sa na zmýšľania Číňanov od staroveku a ich prístupu k histórii. Prejdeme významných panovníkov a ich prínos k prosperite Číny aj celej Ázii. Detailnejšie sa pozrieme na jednotlivé dynastie, ktoré formovali Čínu. Samozrejme sa ponoríme aj do kultúrneho a spoločenského života. Prínos Čínskych vynálezcov je neporovnateľný so žiadnou Európskou mocou, preto si povieme aj o vynálezoch, ktoré zmenili chod dejín na celom svete. Toto všetko a mnoho ďalších zaujímavých informácii nájdete v najnovšej epizóde podcastu s p.p. Žebrákom. Prajeme príjemné počúvanie.
 • 14. Kultúra a história Izraela a Palestíny

  01:08:15
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o histórii a kultúre Izraela a Palestíny.Pozrieme sa spolu na dejiny oboch krajín, ich spôsob života, zmýšľania.Zameriame sa na náboženské konflikty, ktoré sprevádzali a formovali obe krajiny od dávnych vekov až po súčasnosť.Podcast je k dispozícii aj na Spotify. spoti.fi/3X810pU
 • 13. Kultúra a história blízkeho východu

  01:01:43
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre a histórii blízkeho východu.
 • 12. Kultúra starovekého Egypta

  01:13:13
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre starovekého Egypta.
 • 11. História starovekého Egypta

  01:01:37
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o starovekom Egypte.
 • 10. Kultúra prvých štátov v oblasti Mezopotámie

  59:44
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre prvých štátov v oblasti Mezopotámie.
 • 9. Vznik prvých štátov v oblasti Mezopotámie

  01:02:37
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o vzniku prvých štátov v oblasti Mezopotámie.
 • 8. O dobe medenej

  01:15:13
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o dobe medenej