O histórií s Pavlom Žebrákom

 • 15. Dejiny Indie od staroveku po súčasnosť

  01:08:54
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre a dejinách Indie. Od vzniku, cez časy prvých civilizácii až po obsadenie Indie Britániou. Pozrieme sa na civilizácie, ktoré obývali územie Indie. Rozoberieme si aj Hinduizmus, Budhizmus ako náboženstvo, ktoré formovalo spoločnosť a tradície. Budeme sa venovať aj vynálezcom a ich vynálezom, ktoré používame dodnes. Nevynecháme ani významných vládcov a ich prínos spoločnosti.
 • 14. Kultúra a história Izraela a Palestíny

  01:08:15
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o histórii a kultúre Izraela a Palestíny.Pozrieme sa spolu na dejiny oboch krajín, ich spôsob života, zmýšľania.Zameriame sa na náboženské konflikty, ktoré sprevádzali a formovali obe krajiny od dávnych vekov až po súčasnosť.Podcast je k dispozícii aj na Spotify. spoti.fi/3X810pU
 • 13. Kultúra a história blízkeho východu

  01:01:43
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre a histórii blízkeho východu.
 • 12. Kultúra starovekého Egypta

  01:13:13
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre starovekého Egypta.
 • 11. História starovekého Egypta

  01:01:37
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o starovekom Egypte.
 • 10. Kultúra prvých štátov v oblasti Mezopotámie

  59:44
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o kultúre prvých štátov v oblasti Mezopotámie.
 • 9. Vznik prvých štátov v oblasti Mezopotámie

  01:02:37
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o vzniku prvých štátov v oblasti Mezopotámie.
 • 8. O dobe medenej

  01:15:13
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o dobe medenej
 • 7. O neolite

  56:07
  O históriiV dnešnej epizóde pravidelného týždenného podcastu O histórii s Pavlom Žebrákom sa budeme rozprávať o neolite. Podcast je k dispozícii aj na spotify. https://open.spotify.com/show/4vQAJQq...
loading...