bistoori| بیستوری

Share

پادکست صفر| درباره بیستوری

سلام. من سیامک شایان هستم و اینجا بیستوریه! در این پادکست بنا داریم به سراغ اعضایی از جامعه پزشکی برویم که زندگی حرفه‌ای و شخصی الهام‌بخش و شاید متفاوتی داشته‌ و دارند و در قالب یک گفتگوی صمیمانه مسیری که طی کرده‌اند و پستی و بلندی‌های آن را با هم مرور کنیم. 

البته گفتگوهای ما یک صحبت خشک و رسمی نیست. شاید عنوان پادکست بیشتر از هر چیز گویای قالبی باشد که ما برای این مسیر انتخاب کرده‌ایم. ما برای ورود به دنیای میهمانان خودمان بیستوری دست می‌گیریم! دنیای آنها را می‌شکافیم و واکاوی می‌کنیم تا جنبه‌های تازه‌ای از سبک زندگی حرفه‌ای‌شان را کشف کنیم: هرچند در این مسیر به حدودی که قانون جزا و اخلاق پزشکی مشخص کرده‌اند پایبندیم!


در اپیزود اول بیستوری به سراغ دندان‌پزشکان می‌رویم و با روایت تعدادی از آنها از زندگی حرفه‌ای‌شان آشنا می‌شویم. 

البته در پادکست برنامه‌های ویژه و متفاوتی هم خواهیم داشت که به تدریج با آنها آشنا خواهید شد.


امیدوارم لطف و همراهی شما شامل حال ما بشه و با سابسکرایب پادکست در اپ‌های پادگیر و البته معرفی پادکست به دوستان و بازخورد از طریق پست و استوری از ما حمایت کنید.

آی‌دی بیستوری در شبکه‌های اجتماعی و البته آدرس سایت پادکست bistoori.ir (دابل اّ) است.More Episodes

3/7/2023

پادکست دوازدهم| بیستوری‌پلاس ششم| مهربانی (بخش دوم)

Ep. 12
این دوازدهمین اپیزود بیستوری و ششمین اپیزود میانی این پادکست است که در اسفند ماه ۱۴۰۱ منتشر می‌شود.در اپیزودهای میانی بیستوری شما شنونده خاطرات و تجربه زیسته همکاران دندانپزشک از یک موضوع مشترک هستید.این اپیزود بخش دوم پادکست مهربانی‌ست که در آن به سراغ دندان‌پزشکان نوع‌دوستی می‌رویم که بی هیچ چشم‌داشت مادی بخشی از عمر خود را صرف فعالیت‌های خیریه و انجام خدمات درمانی رایگان و داوطلبانه برای مردم مناطق محروم و کم‌برخوردار و دور افتاده می‌کنند یا تلاش می‌کنند مرهم درد افراد کم‌توان و معلول و سالمندی باشند که امکان مراجعه مستقیم به مطب‌های دندان‌پزشکی را ندارند و روایت‌ها و خاطرات‌شان را در این زمینه می‌شنویم.این اپیزود اگرچه تصویری از نوع‌دوستی و مهربانی دندانپزشکان است اما می‌شود از خلال آن به فرهنگ مردم در مناطق کم‌برخوردار و محروم کشور نگریست که چگونه با محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی مواجهند و سایه سیاه فقر و نداری را روی سر آنها نظاره کرد.شما در خلال این روایت‌ها از زاویه دید دندانپزشکان با تصاویر تلخ و تکان‌دهنده‌ای مواجه می‌شوید که ممکن است کمتر به چشم آمده باشد. اما نکته این است که حضور دندانپزشکان در مناطق محروم یا کار داوطلبانه برای محرومان و معلولان جدا از حس خوبی که بابت ادای مسئولیت اجتماعی به آنها می‌بخشد آورده‌های افزون‌تری هم برایشان دارد و تاثیر شگرفی بر خود درمانگران می‌گذارد و زاویه‌های جدیدی از زندگی را به روی آنها باز می‌کند.در این اپیزود روایت‌ها و تجربه زیسته این دوستان دندان‌پزشک را می‌شنوید:-مسعود زیرکی-یاسمن منصوری-شروان شعاعی-هدیه توتونی-مریم ثابت-پگاه مسنن مظفری-سروناز زارع مهرجردی-محمد پارسیونبخش اول پادکست مهربانی را در سایت بیستوری و اپ‌های رایج پادگیر بشنوید
3/2/2023

پادکست یازدهم| بیستوری‌پلاس پنجم| مهربانی (بخش اول)

Ep. 11
این یازدهمین اپیزود بیستوری و پنجمین اپیزود میانی این پادکست است که در اسفند ماه ۱۴۰۱ منتشر می‌شود.در اپیزودهای میانی بیستوری شما شنونده خاطرات و تجربه زیسته همکاران دندانپزشک از یک موضوع مشترک هستید.این شماره به سراغ دندان‌پزشکان نوع‌دوستی می‌رویم که بی هیچ چشم‌داشت مادی بخشی از عمر خود را صرف فعالیت‌های خیریه و انجام خدمات درمانی رایگان و داوطلبانه برای مردم مناطق محروم و کم‌برخوردار و دور افتاده می‌کنند یا تلاش می‌کنند مرهم درد افراد کم‌توان و معلول و سالمندی باشند که امکان مراجعه مستقیم به مطب‌های دندان‌پزشکی را ندارند و روایت‌ها و خاطرات‌شان را در این زمینه می‌شنویم.این اپیزود اگرچه تصویری از نوع‌دوستی و مهربانی دندانپزشکان است اما می‌شود از خلال آن به فرهنگ مردم در مناطق کم‌برخوردار و محروم کشور نگریست که چگونه با محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی مواجهند و سایه سیاه فقر و نداری را روی سر آنها نظاره کرد.شما در خلال این روایت‌ها از زاویه دید دندانپزشکان با تصاویر تلخ و تکان‌دهنده‌ای مواجه می‌شوید که ممکن است کمتر به چشم آمده باشد. اما نکته این است که حضور دندانپزشکان در مناطق محروم یا کار داوطلبانه برای محرومان و معلولان جدا از حس خوبی که بابت ادای مسئولیت اجتماعی به آنها می‌بخشد آورده‌های افزون‌تری هم برایشان دارد و تاثیر شگرفی بر خود درمانگران می‌گذارد و زاویه‌های جدیدی از زندگی را به روی آنها باز می‌کند.روایت مهربانی در قالب دو اپیزود تقدیم شما خواهد شد که به فاصله کوتاهی از هم در اپ‌های رایج پادگیر و سایت بیستوری منتشر خواهد شد.و این هم بخش اول از اپیزود مهربانیدر این اپیزود روایت‌ها و تجربه زیسته این دوستان دندان‌پزشک را می‌شنوید:-اردشیر غلامی-رضا بیات موحد-محمد پارسیون-شروان شعاعی-بهزاد لطیفیان-آرش زاهدی-کاوه افلاکی-احمدرضا داوودیان-شهاب دانشور-یلدا صادقیبخش دوم پادکست مهربانی به زودی منتشر خواهد شد
2/17/2023

پادکست دهم| دکتر امیر عزمی

Ep. 10
مهمان اپیزود دهم پادکست بیستوری دکتر امیر عزمی‌ است؛ که با وجود سبیل با ابهت‌ش یکی از منحصر به فردترین چهره‌های دندان‌پزشکی محسوب می‌شود. امیر بیشتر از بیست سال است که در بسیاری از برنامه‌های صنفی و کنگره‌های دندان‌پزشکی حضور دارد و در نقش‌ها و مسئولیت‌های مختلف برای منافع صنفی تلاش می‌کند.او با وجود اینکه دندان‌پزشک عمومی‌ست یکی از پیشگامان علم لیزر دندان‌پزشکی در ایران محسوب می‌شود و سال‌هاست که هر هفته یا دو هفته به یک نقطه دور یا نزدیک از ایران سفر می‌کند تا علم لیزر را به دندان‌پزشکان علاقه‌مند عرضه کند.با امیر عزمی از فعالیت‌های صنفی حرف زدیم و اینکه چه انگیزه‌ای باعث می‌شود تا این همه وقت و انرژی برای آن صرف کند. از سفرهای بی‌شمارش و دغدغه‌هایش در زندگی شخصی و حرفه‌ای گفتیم و خاطراتش را از دوره دانشجویی و طبابت مرور کردیم. امیدوارم این گفتگو نیز مانند اپیزودهای قبلی بیستوری مورد توجه شما قرار گیرد.