Share

cover art for قسمت سی و هفتم کشتن فیل

پادکست سه نقطه

قسمت سی و هفتم کشتن فیل

قسمت سی و هفتم سه نقطه کشتن فیل نوشته ی جورج اورل نویسنده ی معروف انگلیسی قرن بیستم. کشتن فیل خاطره ای از زمانیه که جورج اورول به عنوان پلیس سلطنتی در برمه کار می کرده و به گفته ی خودش تاثیر مهمی بر درکش از امپریالیسم و علاقه اش برای پایان دادن امپراطوری بریتانیا گذاشته. 


More episodes

View all episodes

 • قسمت چهل و چهارم گیمپل ابله نوشته ی ایزک سینگر

  53:30
  قسمت چهل و چهارم سه نقطه داستان گیمپل ابله نوشته ی ایزاک باشیویس سینگر نویسنده ی لهستانی تبار آمریکایی قرن بیستم و برنده ی جایزه نوبل. این داستان که به زبان ییدیش نوشه شده درباره ی زندگی پر از مصیبت شخصی ساده لوح است که به خاطر سادگیش همه سربه سرش می گذارن. سینگر در این داستان در زیر لایه ای از طنز طبیعت بشر و معنی خوب و بد و درست و غلط رو بررسی میکنه. https://t.me/SenoghteDF توی این قسمت خیریهحنا رو معرفی کردم که از دوستهای مورد اعتماد من هستند و اگه می خواین بهشون کمککنین می تونین باهاشون از روش های زیر تماس بگیرین. Telegram:https://t.me/HanaHelper Instagram:hana_irani_1395 Whatsapp: https://chat.whatsapp.com/B7T2EOi4IOx3u30nY1hHpN
 • 43. قسمت چهل و سوم آشغالدونی نوشته ی نسیم خاکسار

  44:36
  . داستان قسمت چهل و سوم سه نقطه آشغالدونی نوشته ی نسیم خاکسار نویسنده ی معاصر ایرانی داستان درباره ی یه تبعیدی ایرانی توی هلنده و مشکلاتش در تطبیق با فرهنگ و محیط ایجاد میشه. 
 • 42. قسمت چهل و دوم یک گل سرخ برای امیلی

  47:20
  داستان قسمت چهل و دوم سه نقطه یک گل سرخ برای امیلی نوشته ی ویلیام فاکنر نویسنده ی قرن بیستم آمریکایی.داستان درباره ی زندگی یک خانم اشرافی جنوبیه که با گذر زمان منزوی می­شود و کارهای غیرمعمولی ازش سر می­زند.
 • 41. قسمت چهل و یکم دیدن ارشادی

  55:40
  داستان قسمت چهل و یکم سه نقطه دیدن ارشادی نوشته ی نیکول کراوس نویسنده ی معاصر آمریکایی متولد 1974.نیکول کراوس از طرفدارهای کیارستمی و سینمای ایرانه و  این داستان درباره­ی تجربه­ی دیدن فیلم طعم گیلاس و ارتباط عاطفی قهرمان­های داستان با همایون ارشادی بازیگر این فیلم است. 
 • قشمت چهلم نقاش باغانی نوشته ی هوشنگ گلشیری

  50:22
  قسمت چهلم سه نقطه "نقاش باغانی" نوشتۀ هوشنگ گلشیری‌ست. گلشیری نویسنده­ای فرم گراست که به دور از سیاست زدگی سیاسی‌ترین آثار ادبی معاصر را نوشته. "نقاش باغانی" داستان نویسنده‌ای‌ست سترون که در مرگ آلودترین زمان زندگی‌اش، قدرت آفرینشش را باز می یابد. این داستان به نوعی تمثیلی از دوران پر محنت امروز است که از سیاهی و سوگواری جامعه‌ای سترون به خیزش انقلابی رسیده به انتظار آفرینش، روشنایی و گشایش.  مهمان این قسمت آقای محمدرضا شادگار هستند که این داستان رو برای سه نقطه انتخاب کردند. آقای شادگار توضیح دادند که چطور گلشیری با سویۀ قوی اجتماعی آثارش نگرش دقیقی بر جامعه، سنت و تاریخ ایران دارد و در آثارش هم تباهی و تعفن دوران قاجار و هم سیاهی و ادبار زمانۀ پهلوی را نشان داده و جامعۀ زیر حکومت فعلی را کاویده.
 • 39. قسمت سی و نهم مدوسا

  01:02:37
  قسمت سی و نهم سه نقطه مدوسا نوشته ی پت بارکر نویسنده­ی انگلیسی که بیشتر داستانهای روانشناختی می نویسد. مدوسا شخصیت اسطوره­ای یونانی است که موهایی از جنس مار دارد. قهرمان داستان پت بارکر نقاشی جوان است  که به خاطر اتفاق ناراحت کننده ای که در زندگی برایش میافتد یاد می­گیرد که باید با داشتن موهایی از جنس مار از خودش مراقبت کند.  مهمان این قسمت خانم فریبا حاج دایی نویسنده و منتقد و مترجم هستند و ما این قسمت رو در زمانی منتشر می کنیم که بیشتر از هر وقت داشتن موهایی از جنس مار برای هر زنی اهمیت دارد و اون رو به مهسا امینی تقدیم می کنیم. 
 • 38. قسمت سی و هشتم پیرمرد عظیم بال های عظیم

  36:56
  داستان قسمت سی وهشتم سه نقطه پیرمردی فرتوت با بال های عظیم نوشته ی گابریل گارسیا مارکز. این داستان هم مثل رمان صد سال تنهایی که مهمترین رمان مارکزه به سبک واقع گرایی جادویی نوشته شده. ماجرای داستان اینه که توی یه شهر معمولی یه روز سر و کله ی یه پیرمرد بالدار که معلوم نیست چه جور موجودیه پیدا میشه. 
 • 36. قسمت سی و ششم گاردن پارتی

  51:25
  کاترین منسفیلد  نویسنده ی نیوزلندی از بنیان گذارهای داستان کوتاه مدرنه که به خاطر داستانهایی با زمینه ­های احساسی و شروع بی مقدمه و پایان باز معروفه. داستان گاردن پارتی درباره ی مهمونی یه خانواده­ ی پولداره توی یه روز قشنگ تابستونی. داستان که یه کمی تم طنز داره و مرگ و زندگی طبقه­ی پولدار از عناصر مهمش هستند که هر دو بر اساس تجربه­ی دست اول نویسنده هستند.