HomeEpisodesAbout

Vattnet går

Share

cover art for 451. Vattnet Går: Ulrika Norrgård, "Jag gick från förlossningsskräck till att få en fantastisk upplevelse!"
RSS
5/15/2022

451. Vattnet Går: Ulrika Norrgård, "Jag gick från förlossningsskräck till att få en fantastisk upplevelse!"

Season 7

Ulrika Norrgård såg fram emot graviditeten men bävade inför förlossningen - Ulrika hade både nålskräck och var rädd för att spricka. I själva verket blev hela upplevelsen något helt annat och nu berättar hon om en fantastisk förlossning som gav mersmak! Programledare Nina Campioni.

More Episodes

VIEW ALL

6/29/2022

470. Barnet Går: "Så får du till den sommar alla vill ha!"

Season 7
En familj, många viljor - hur blir sommaren den avkopplade, mysiga och minnesvärda ledighet vi alla önskar oss? Paulina Gunnardo ger tips och diskuterar med programledaren Nina Campioni
6/26/2022

469. Vattnet Går: 'Abort special - kan det som sker i USA också ske här i Sverige?'

Season 7
USA upphäver aborträtten. Ett vidrigt beslut och en inskränkning på kvinnors rättigheter. Kan det ske även i Sverige? Kristina LodCastell, barnmorska och sexualpolitisk sakkunning på RFSU reder ut åt oss och berättar också hur en abort går till och vad man gör om man behöver hjälp med en abort. Programledare är Nina Campioni
6/24/2022

468. VG-ploggen: Flerbarnsfödsel

Season 7
Ooops det är är mer än en där inne! En del reagerar med glädje, en del med skräck - att få fler än ett barn vid samma tillfälle är mycket att ta in, Nina Campioni berättar mer om tvillingfödslar i veckans Plogg! Repris från 2020.
Copyright Campioni & Johansson AB
Hosted with ❤ by Acast