Share

Trottosport
421. Ciao ciao Italia – minns Mack Lobell!
•
* Att kliva in i krigar-dimman!
* ... och då lyser vi kanske upp?
* Vad händer med Djuse-pojken i vinter?
* Är nya PdA-reglerna verkligen rätt?
* När Björn Fagerlind var reporter ...
* ... och Stig H var Stig H och Goop var Goop
* Hu fort kommer det att gå!?
* Kusk = man, och ryttare = kvinnan
* ... var skakande
More episodes
View all episodes
457. Att sakna Lutfi ...
10:41|* ... och en pigg 29-åring!* Och ”inte en dugg överraskad”* Vackraste loppnamnet som finns?* Bästa och nördigaste nånsin i travteve?* Lennarts saknad av vinteruppehållen* Vintermeetingets sammanfattning!* Att få in samma häst i träning ... fem gånger455. Dagens Dubbel-chocken!
10:45|* ... remarkabelt hela 27 år innan Lillis idé infördes!* Varför för satan var du tvungen att skrika, Stig H!?* ... för hur hade det gått?* Och med Drottning Sund ...* Varför fick inte Gentle Star vinna* Magnus är denna vecka AI-Ellie-utvald-privilegierad453. Denna förbannade dopning
13:22|* ... och andra oegentligheter* ... som dödar sporten* V75-vinnare åtminstone snart uppe i STAD-dom* Kan den nya ”lördagsupplevelsen” vara nåt annat ...* ... än det som det pratats om?* Och till sist blir det väl V85 Xpress* Underbara tidsdokument på gång!451. Är beslutet kring V85 travsportens tyngsta någonsin?
12:21|* ... i det ”att utrota ett helt ekosystem”* Vila i frid, fine Kristian* Platsar Go on Boy i Elitloppet, tro* ... eller finns det 16 bättre?* Untersteiners kanske inte helt vanliga travkompatibla humanåsikter* 1989 hos tobakisterna!* Efter Jet Ribb-sången och Amerikaditon – nu hinner vi inte mer, Walde!* Hur hårt straff för ha undvikit att vinna under 1950-talet?449. Loket – att aldrig vara ängslig eller trendkänslig
15:13|* ... men att plötsligt ta en snaps för mycket* ... och absolut noll i förberedelse* Att flytta till Stockholm för Riks-V5:s skull* Missen att inte köpa in sig på en halv-miljoners-V5* Att som montéryttare välja calvados framför gymmet!* Hasse Lord ger sig inte i första taget* Travtränarna tar ställning här ...* ... men inte kring dopningen447. Går det att lindra Henriks depp?
12:57|* Björns onsygga citat* ... som han nog ångrar* Bästa hästen vann!* En tränare och människa att minnas med värme* Nu gäller det att ställa sig upp mot dopningen!* ... och ändra statuterna!* Men ...* Vad ska det bli av dig!?* ... och oss!445. Orsa kompani lovar ingenting bestämt!
14:34|* ... men Erik behöver på sikt bli mer distinkt* Inte bara ”bad luck”, Svanstedt* Utanför tullarna, när allting lugnat sig, Staffan ... * ... och där ska vi mötas sen* En mini-Pixie?* Att åka och köpa tidningen med Ideal du Gazeau!* Hur ska det bli kört, för San Moteur?* Det blir väl V85 till sist ...443. Att inleda en Elitloppsdag med seger och vara sur ...
09:33|* Att ta in en spelare till ... eller ytterligare en boll?* Veckans ”under radarn” en av få som tagit ställning* När man tar ”inte kört för bästa placering” extra långt* Vilken ”efter-tävlingarna-artikel”!* ”Och snygg är han också!”* Går det att hoppas på High on Pepper i Paris?441. Tystnaden kring dopningen är provocerande
13:50|* ... för det är rejält illa!* Vems var idén med den sparrande amazonen?* Rikschampionatet!* Att vara en bra tränare och ändå tvingas ge upp* Justitiemord på Bergsåker?* Sport- eller spelpolitik för V75 framöver?* Mixspelspåsen på 1990-talet* Ge bort en lott = släktdela på sommarhuset?