Share

Statsvitenskap og sånt
Mislykket politisk kommunikasjon, tillitt og sviktende institusjoner
Season 7, Ep. 12
•
SOS er tilbake etter en liten pause, men fortvil ikke! Vi er tilbake med en solid oppsummering av noen skikkelige statsvitenskapelige godbiter.
More episodes
View all episodes

14. What the hell is going in the UK?
56:10||Season 7, Ep. 14For oss som trodde at det skulle bli mer ro og orden i britisk politikk etter valget i fjor så er fasiten noe annet. Keir Starmer holder kanskje ut lengre enn Liz Truss, men det er fortsatt store utfordringer. Vi snakker med venn av podkasten, og vår UK-korrespondent professor Matt Matravers for å forstå litt mer. Episoden er på engelsk.

11. SOS Live fra Fredrikstad
42:12||Season 7, Ep. 11SOSpodkast har vært på en liten turné til Fredrikstad for å spille inn en podkast om beredskap og trygghet som en del av HiØs bidrag til Forskningsdagene 2025.
10. SOS oppsummerer valget 2025
50:32||Season 7, Ep. 10SOSpodden oppsummerer årets valg med både oppturer og nedturer.
9. Stortingsvalg 2025: Rødt
51:29||Season 7, Ep. 9Da er tiden kommet til Rødt, partiet lengst ute på venstresiden og mer en profil som er veldig annerledes enn de andre partiene. Er det tydelig i programmet?
8. Stortingsvalg 2025: KRF
50:38||Season 7, Ep. 8Da er tiden kommet for vinneren av forrige valgs partiprogramanalyse, nemlig KRF. Også denne gangen leverer KRF et solid program!
7. Stortingsvalg 2025: MDG
51:30||Season 7, Ep. 7Tiden er kommet for MDG. Spørsmålet er om partiet har forbedret programmet sitt fra forrige gang?
6. Stortingsvalg 2025: Venstre
53:06||Season 7, Ep. 6Da er tiden kommet til Venstre. Er dette et program som Johan Sverdrup vill vært stolt av?