Share

cover art for "O tym się mówi": Futbol reprezentacyjny zaczyna się chwiać w posadach

Rzeczpospolita Audycje

"O tym się mówi": Futbol reprezentacyjny zaczyna się chwiać w posadach

Season 2, Ep. 9

Robert Lewandowski podważył autorytet trenera, ale on z tego słynie, robi to regularnie, taka jego spécialité de la maison. Jedynym, do którego nie miał żadnych zastrzeżeń i którego uwielbia, jest Pep Guardiola – mówi dziennikarz sportowy Piotr Żelazny.

Przegraliśmy z Holandią 1:2, ale więcej niż o wyniku czy grze reprezentacji Polski, dyskutuje się dziś o tym, dlaczego na drugą połowę nie wyszedł kapitan. Co się stało wczoraj z Robertem Lewandowskim. Czy najlepszy polski piłkarz po meczu z Włochami podważył autorytet selekcjonera? I na ile pozwolić mogą sobie wielcy piłkarze? Czy rzeczywiście się zdarza, że piłkarze grają na zwolnienie trenera?

– Chemia między Jerzym Brzęczkiem a grupa naruszona jest od dłuższego czasu. Brzęczka lubi młodzież, której selekcjoner daje dużo szans. Lubi też grupa weteranów skupiona wokół Kamila Glika. Ale jeśli chodzi trzecią grupę, czyli Lewandowskiego, Szczęsnego, Krychowiaka, to tu już wielkiego szacunku i wielkiej chemii między nimi nie ma – mówi Żelazny. – Liga Narodów to mimo wszystko były mecze testowe. A nic tak nie buduje atmosfery tak, jak wyniki. Bardzo dużo zależeć będzie od meczów marcowych, a potem pierwszego spotkania na Euro ze Słowacją. Jeśli je zagramy słabo, atmosfera w zespole będzie nieznośna.

Czy kibice stracili wiarę w reprezentację? Czy piłka reprezentacyjna w ogóle może nam dawać takie emocje, jak wcześniej? I co nas czeka na Euro? O tym wszystkim w rozmowie z Michałem Płocińskim opowiada Piotr Żelazny, dziennikarz sportowy, redaktor naczelny magazynu „Kopalnia”.

More episodes

View all episodes

  • 41. Brutalny koniec kampanii wyborczej. W Krakowie i nie tylko trwa samorządowy Mortal Kombat 

    32:40
    Podsumowanie najważniejszych wyścigów wyborczych w miastach - z naciskiem na Kraków i Wrocław, sprawa Jacka Protasiewicza, echa rozmowy Duda-Trump - to najważniejsze wątki kolejnego odcinka Politycznych Michałków. - Z moich informacji wynika, że władze PiS prosiły, by posłanka Małgorzata Wassermann nie zabierała głosu w sprawie kampanii w Krakowie lub ewentualnie poparła linię partii. Wassermann te prośby miała zignorować - mówił Michał Kolanko o ostatnim wystąpieniu posłanki PiS.
  • 40. Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną

    32:20
    Podsumowanie wyniku wyborów samorządowych oraz debaty o aborcji to tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”. – Politycy PiS uważają, że sfalsyfikowana została w wyborach teza, że ich partia zależy tylko i wyłącznie od przekazu w mediach publicznych. Rozmówcy z PiS twierdzą, że ta teza ustawiła oczekiwania w mediach, jeśli chodzi o wynik wyborów. I że te oczekiwania zostały przekroczone – mówił w podcaście Michał Kolanko. 
  • 39. Wybory samorządowe 2024: Kto jest największym zwycięzcą? Kto może czuć się przegranym?

    29:58
    7 kwietnia 2024 roku po raz pierwszy od ponad pięciu lat Polacy wybierali rady gmin, powiatów, sejmiki wojewódzkie oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów. Sondażowe wyniki wyborów komentują Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.
  • 38. To kalendarz zabił samorząd w kampanii samorządowej

    34:09
    W ostatnim przed wyborami samorządowymi odcinku podcastu "Polityczne Michałki" Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko podsumowywali samą kampanię samorządową. - Było w niej niewiele samorządu. Polityka, sprawy ogólnokrajowe, kwestie bezpieczeństwa a przede wszystkim kalendarz po wyborach do Sejmu zabiły tematy samorządowe - mówił Michał Kolanko. 
  • 37. Wojna, wybory samorządowe, protesty rolników. O czym Polacy będą mówić w Święta?

    28:47
    W świątecznym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko zastanawiali się, o czym Polacy będą mówić przy świątecznych stołach. – Zagrożenie wojną, wybory samorządowe, niedawne wydarzenia wokół Funduszu Sprawiedliwości, protesty rolnicze – mówił Michał Kolanko o potencjalnych tematach na Wielkanoc.
  • 36. Błąd koalicji z aborcją, 100 dni i rząd w rządzie Tuska

    26:14
    Podsumowanie ostatnich 100 dni rządu, kampania samorządowa i sytuacja w PiS - to tematy najnowszego odcinka "Politycznych Michałków". - Koalicja popełniła błąd jeśli chodzi o aborcję. To rzuca się cieniem na ostatnie 100 dni i zaważy na kolejnych - mówił Michał Szułdrzyński. 
  • 35. Kulisy wizyty Dudy i Tuska w USA. W koalicji rosną napięcia. Wojna nerwów na komisji ds. Pegasusa

    27:27
    Co wydarzyło się w Białym Domu i jak Amerykanie odebrali wspólną wizytę prezydenta Dudy i premiera Tuska, o co chodziło z awarią prezydenckiego samolotu i dlaczego rosną napięcia w koalicji – to najważniejsze tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”. – Wizyta była ważna, ale trudno uznać, że przyniosła przełom. Dużo było w niej kurtuazji – mówił Kolanko.Autorzy podcastu rozmawiali również o pierwszej części przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego przez komisję śledczą ds. Pegasusa.
  • 34. Bez dobrego wyjścia ws. aborcji w koalicji, Tusk w Europie jak zbawca

    30:09
    Sytuacja w koalicji rządzącej wokół tematu aborcji, odbiór premiera Donalda Tuska w Bukareszcie na szczycie EPP, protesty rolnicze i sytuacja Szymona Hołowni – to najważniejsze tematy poruszane przez Michała Szułdrzyńskiego w podcaście „Polityczne Michałki”. - Do wyborów prezydenckich nie ma dobrego wyjścia dla koalicji w sprawie aborcji – mówił Kolanko.
  • 33. Szymon Hołownia buduje pozycję międzynarodową. Prekampania prezydencka trwa

    29:31
    Protesty rolników, sytuacja w koalicji rządzącej, wizyta marszałka Szymona Hołowni w Pradze i kwestia odbudowy Pałacu Saskiego – to najważniejsze tematy kolejnego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”. – Hołownia ma już „Sejmflix” teraz czas na budowanie międzynarodowej pozycji. W Pradze dał temu wyraz, również poprzez komunikację dotyczącą spraw globalnych, takich jak wojna na Ukrainie – mówił w podcaście Michał Kolanko.