Share

Relasjonspodden
#332 Luksusfellen-slekta hans
Forhold er jo ikke nødvendigvis bare enkelt, og når du legger til ulike kulturer og oppvekst kan det krølle seg til. Det har det gjort for "Stine" og mannen, som fikk reale utfordringer under ramadan. Hun ble nærmest voldelig, og sendte ham hjem til landet han kommer fra. Kanskje hun ikke var så ferdig med fortiden som hun trodde...?
Slekta til kjæresten til "Stine" bruker penger langt over evne, går stadig personlig konkurs, og feiringer og gaver skal være storslagne. Dette passer dårlig for "Stine" og kjæresten, men hvordan forholde seg til dette?
Etter å ha slitt med kronisk sykdom i nesten 20 år, har "Stine" som er i midten av 20-åra, fått diagnosen ME. Hun har mange ulike plager men utad virker hun frisk og fin. Trener flere ganger i uka, jobber og har full fres i familielivet. Det folk ikke ser er hvordan hun er hjemme. Hun ønsker seg råd til hvordan hun formidler dette til andre.
Hvis du vil gjøre et annonsesamarbeid med oss,? Ta gjerne kontakt med vår salgssamarbeidspartner Acast. salg@acast.com
More episodes
View all episodes

Episode #420 Elskerinne på 18. året...
01:05:10|... og litt om pull ups, alder & aksept. Og mer om unnskyld og 17. mai.
Minipodden #230 Bonusforviklinger på 17. mai
30:17|Det blir ikke nødvendigvis enklere på 17. mai med delt omsorg og bonusfamilie...
#419 Å si/ønske seg et unnskyld
55:04|Unnskyld. Skal man si det til den man dumpet? Hvordan si det til barna sine? Burde ikke den utro eksen si det?
Minipodden #229 Kona mi bidrar ikke
25:17|"Petter" gjør 90 % av alt i hjemmet og begynner å bli lei og irritert.
#418 Arvestrid
01:00:38|Kjærlighetssorg, hytte/arveststrid og enveisrelasjoner. Og et veldig godt råd.
#417 Påskepod med firkantrdama, avstandsforhold og brudd?
56:09|"Petter" har surret seg inn i et surrealistisk firkantdrama og trenger drodling. Avstandsforhold byr på utfordringer + julen varer tydeligvis helt til påske.
#416 Er det virkelig så mange håpløse fedre?
49:59|Er menn så håpløse fedre som mange skal ha det til? Hvordan hjelpe de med mye dårlig samvittighet? Og ikke minst: vi har fått jingle til vår faste spalte "Våre aller beste råd, og noen helt ålrete tips".
Minipodden #228 Perfekt men kjedelig forhold
17:27|Mannen til "Stine" er helt topp. Likevel er det noe som mangler....
#415 Gjest: Helene Uri - om språk og relasjoner, og kommentarfelt
01:03:09|Språkmester Helene Uri deler kunnskap om hvordan vi kommuniserer med hverandre, og en personlig erfaring med å stå i en skikkelig "shit storm".