Share

cover art for #367 Cabareten lever!

Relasjonspodden

#367 Cabareten lever!

Det viser seg at cabaret er en viktig rett i andre land! Den lever i høyeste grad!

"Stine" er 23 år og har hatt en vanskelig barndom. Oppveksten har vært preget av utrygghet, frykt og ensomhet. "Min mor har misbrukt alkohol, medisiner og rus. Hun har løyet mye til meg og de rundt, og fått meg til å tie og ikke stole fullt på andre. Jeg har i flere tilfeller trøstet henne når hun har hatt det dårlig og tatt i mot hennes følelser fra jeg var barn." Hvordan kan hun forsone seg med dette?

Skilsmissen er heldigvis rett rundt hjørnet, men for "Stine" oppsto et tankekjør uten like. Hun er rimelig ferdig med mannen, men hva med alt det praktiske som må gjøres? Og hva med barna? Hvem, når, hvordan og hva!?!?!

Hvis du vil gjøre et annonsesamarbeid med oss,? Ta gjerne kontakt med vår salgssamarbeidspartner Acast. salg@acast.com

More episodes

View all episodes

  • #405 En kvinnes første gang...

    01:07:36|
    Vi byr på et siste gufs fra julen, en veldig forstyrrende oppdagelse fra en "Petter", og en "Stine" som lurer på om hun har fått tidenes guttelus.
  • 218 - JULAFTEN

    30:57|
    Vi har invitert selveste Relasjons-artisten Egil Skurdal, som var sammen med Dora i 1924 på Torpet. Har får du julestemning, julesang og en ny Relasjonspodden-låt! Goood juuuul fra oss til alle.
  • 217 - Julekalender Luke 23

    24:59|
    Et tankekors fra en mormor, som det kan være nyttig for flere å høre og reflektere over.
  • 216 - Julekalender Luke 22

    28:53|
    En rørende gave til Dora + når mat og alkohol blir triggere.
  • 215 - Julekalender Luke 21

    24:48|
    En "Fullblods julekatastrofe" venter når tenåringen tør å være tydelig på egene ønsker med tanke på farens valg av julefeiring.
  • 214 - Julekalender Luke 20

    27:10|
    Med dine og mine barn - hvor lenge skal man drive og feire jul med eksen for barnas skyld?
  • 213 - Julekalender Luke 19

    35:42|
    Vi hører fra gutta selv om dette med matchokultur, venner, menn, følelser og ensomhet.
  • 212 - Julekalender Luke 18

    20:57|
    Utenfor ser det ut som idyll, men "Stine" blir GAL av å bo oppå foreldrene sine i julen!
  • 211 - Julekalender Luke 17

    27:03|
    Hva gjør du når farmor er på sykehjem, men du ikke tør besøke henne fordi du er redd for å støte på en tyrann av en farfar?