Share

Relasjonspodden
#351 Helse og forhold
Mannen til "Stine" har en kronisk hjerneskade, som reduserer hans evne til å ta initiativ, han har redusert hukommelse og noe redusert evne til å ta innover seg andres behov, Alt ansvar faller på henne som pårørende, og det er SLITSOMT, og tærer på forholdet.
Døtrene til "Stine" er 14 og 9 år, og de er som hund og katt. Storesøster er ekstra snurt over at lillesøster har begynt på samme aktivitet som henne. Hvordan kan foreldrene få roet gemyttene?
Det begynner å gå hardt innpå "Stine" at hun har brukt lang tid på å bli gravid. Velmenende råd som "tenk på noe annet" funker svært dårlig. Hva er det som kan hjelpe i en sånn situasjon.
Hvis du vil gjøre et annonsesamarbeid med oss,? Ta gjerne kontakt med vår salgssamarbeidspartner Acast. salg@acast.com
More episodes
View all episodes

#676 Hva er det vil du at jeg skal forstå?
30:10|Innsikten finnes hos "Petter", men endringen uteblir.
#675 Hvordan slutte å være "snill pike"?
57:40|Av-og-på-forhold til en i samme blokk! Tidligere fødselsdepresjon, og å slutte å være "flink pike".
#674 Sykdom i veien for forholdet
24:32|Den medfødte sykdommen har vært som en verkebyll i forholdet. Men etter bruddet loves gull og grønne skoger.
#673 Null sex og romantikk i ekteskapet
01:11:19|Det har gått ett år siden sist, og sex- og romantikktørken tærer på. Gidder egentlig kvinner å bo med menn? Og hvorfor feires det å gå på jobb uansett hvor syk man er?

#671 Manipulerte minner
59:51|Seiling, AI-manipulerte minnebøker, avstandsforhold med drømmemann, og ferie med den vanskelige mora.
#670 Flau Flauesen 1 og 2
47:19|Vi skal noe helt forferdelig FLAUT! Ellers: Stay or go, venninnnegrums + hvilket barn skal jeg skuffe?
#669 Foreldrene støtter eksen fremfor meg
54:32|Helt fjerne foreldre, en ganske fjern Petter, og sutring vs å ytre følelser hos barn.
#668 Økonomisk lurifaks
56:01|Økonomisk hemmelighold, anstrengt forhold til far/kollega og en "Petter" som ikke akkurat skinner på forpliktelsesfronten.