Share

Relasjonspodden
#357 Puss dine egne briller
Vi får en oppfølging fra "Evig single Sara", som lurte på hvordan hun kunne finne seg en bra fyr, etter utallige resultatløse engangs-dater og en biologisk klokke som larmet stadig høyere. Hun er ikke single lengre, og har noen innspill til andre i samme situasjon.
Etter et hjerneslag har "Stine" vært endel sykemeldt. I tillegg har mannen vært syk, og barna er små. Sjefen hennes viser, og sier, ganske tydelig at han mener hun bør finne seg en annen jobb. Det vil hun gjerne, men synes det er vanskelig å selge seg inn hos en ny arbeidsgiver når sjefen til stadighet påpeker henne hvor udugelig han mener hun er.
Og til slutt: "Samboeren min og jeg har vært kjærester i fem år og har et barn sammen. Utfordringen er at jeg ønsker meg et barn til, og jeg kjenner på den berømte "klokka" som tikker. Han ville egentlig ikke ha barn i utgangspunktet."
Hvis du vil gjøre et annonsesamarbeid med oss,? Ta gjerne kontakt med vår salgssamarbeidspartner Acast. salg@acast.com
More episodes
View all episodes

#656 Å ta den vanskelige samtalen
53:41|Hvordan ta den vanskelige samtalen om andres oppdragerstil? En senabort gjør livet vanskelig, og vi løfter "unnskyld" til nye høyder.
#655 Frykt under graviditet og småbarnsperiode
15:04|Det er skummelt å skulle få barn med ny partner, fordi det var SÅ vanskelig med den forrige partneren.
#654 Gjest: Anja Hammerseng Edin
01:12:03|Skjønnne gjester - det liker vi. Når de i tillegg er kloke, kule og opptatt av det samme som oss, da er det ekstra stas! Anja deler sin klokskap om mental trening og å være fornøyd i eget liv.
#653 Det ser ut til å gå en vei for forholdet
25:33|Vi drodler om et rimelig enveis forhold, som det ser ganske mørkt ut for...
#652 Det kvinner trenger emosjonelt fra menn
51:35|Vi drodler om "ettervold/fortsettelsesvold", å holde på andres utroskapshemmeligheter og hva kvinner trenger emosjonelt fra menn.
Minipodden #231 Når utroskap er utgangspunktet
19:41|Kjæresten til "Petter" var utro første runden de var sammen. De har funnet sammen igjen, men det lugger fortsatt litt for "Petter".
Episode #420 Elskerinne på 18. året...
01:05:10|... og litt om pull ups, alder & aksept. Og mer om unnskyld og 17. mai.
Minipodden #230 Bonusforviklinger på 17. mai
30:17|Det blir ikke nødvendigvis enklere på 17. mai med delt omsorg og bonusfamilie...
#419 Å si/ønske seg et unnskyld
55:04|Unnskyld. Skal man si det til den man dumpet? Hvordan si det til barna sine? Burde ikke den utro eksen si det?