Share

cover art for Навіщо потрібна локальна ідентичність? Вікторія Наріжна

ПОМІЖ

Навіщо потрібна локальна ідентичність? Вікторія Наріжна

Season 2, Ep. 1

Слухайте перший епізод нового сезону подкасту ПОМІЖ. 


У ньому журналістка Оля Василець говорить з культурною менеджеркою та перекладачкою Вікторією Наріжною про: 


— локальну ідентичність в глобалізованому світі та пошук відповіді на питання «хто ми?»;

— ідентичність як вибір та вплив війни на потребу вивчення родинної історії;

— співіснування національної та локальної ідентичності: чому нам важливо бути українцями, але водночас почуватися й дніпрянами;

— книжковий фестиваль BookSpace та книгарню «Чорна ящірка» як проєкти, які промотували сучасну культуру у Дніпрі;

— динамічну степову ідентичність Дніпра та деконструювання стереотипів, які нам колись нав'язала імперія.  


Подкаст записаний у медіалабораторії Центру сучасної культури у Дніпрі. 


Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:

Instagram

Facebook

YouTube

More episodes

View all episodes

  • 8. Коли ми деколонізуємо Дніпро? Ірина Рева

    01:07:44||Season 2, Ep. 8
    8 епізод ПОМІЖ присвячений темі деколонізації та дерусифікації. Цього разу Оля Василець говорить з історикинею Іриною Ревою про таке: — що таке колонізація та деколонізація;— у чому ми можемо побачити наслідки впливу Російської імперії та СРСР;— якими були дисидентські рухи у Дніпрі;— опір русифікації та деколоніальні процеси в 19-20 століттях;— як нам деколонізувати Дніпро та самих себе. Слухайте на Apple Podcasts, Spotify та YouTube.Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 7. Як нас формують ландшафти? Антон Лягуша

    45:08||Season 2, Ep. 7
    Про те, як на нашу ідентичність впливає простір навколо, говоримо у новому епізоді подкасту ПОМІЖ. Щоб розібратися у цьому, Дінара Халілова поспілкувалася з Антоном Лягушею — істориком, дослідником публічної історії та деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки.В 7 епізоді ви почуєте про таке:— як фізичний простір формує наші уявлення про себе та світ;— степову ідентичність, річку та простір великої свободи;— індустріальні ландшафти міста та їхній вплив на нас;— політики переселення як форму контролю та знецінення;— стереотипи щодо східноукраїнських міст та нове брендування територій.Слухайте на Apple Podcasts, Spotify та YouTube.Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 6. Літературний міф Дніпра. Ірина Пасько

    32:32||Season 2, Ep. 6
    У 6 епізоді говоримо про Дніпро та літературу: як писали про місто локальні автори й авторки.Гостею подкасту стала Ірина Пасько — літературознавиця, поетка й авторка тг-каналу «укрліт!». Викладала українську літературу в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, зокрема, розробляла спецкурс «Література Придніпров’я». У цьому випуску спілкувалися про таке:— чи можна Дніпро можна назвати літературним містом;— чому Дніпро було важливим для Валер'яна Підмогильного;— як закарбувати пам'ять про письменників та письменниць в міському просторі;— тяглість поколінь та жіночі голоси в літературі Дніпра;— дисидентів та репересованих письменників регіону;— книжковий фестиваль Book Space та сучасні літературні проєкти.Слухайте на Apple Podcasts, Spotify та YouTube.Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 5. Дніпро: закрите місто та нова історія. Андрій Портнов

    57:55||Season 2, Ep. 5
    Новий епізод подкасту ПОМІЖ присвячений періоду закритого міста в історії Дніпра.Журналістка Дінара Халілова говорить з Андрієм Портновим — істориком, професором історії України Європейського університету Віадріна та автор книги «Дніпро. Переплетена історія європейського міста», яка вийшла англійською мовою у 2022 році.У цьому епізоді спілкувалися про таке:— період «закритого міста» історії Дніпра — що цей статус означав на практиці та як він випливав на повсякденне життя містян;— радянські репресії щодо творчої молоді Дніпра, яка вимагала зупинити русифікацію регіону;— як забудова часів «закритості» змінила обличчя міста та чому тут не збереглося жодного старого цвинтаря;— Дніпро як місто з багатьма історіями та контактна зона, історично відкрита до міграції;— степовий незавершений характер міста та те, яким воно постає в романі В. Домонтовича «Без ґрунту».Слухайте на Apple Podcasts, Spotify та YouTube. Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 4. Як колективні травми впливають на нас? Наталія Кривда

    46:47||Season 2, Ep. 4
    У новому випуску ПОМІЖ журналістка Дінара Халілова говорила з Наталією Кривдою — докторкою філософських наук, професоркою кафедри української філософії та культури Київського університету імені Шевченка та головою Українського культурного фонду. Ця розмова присвячена колективним та культурним травмам українців. Зокрема спілкувалися про таке:— спільне та відмінне між колективною та культурною травмами;— вплив травм, зокрема, Голодомору на локальну ідентичність;— те, як індустріалізація та колективізація руйнували традиційний простір української культури;— уважне ставлення до їжі та те, як пам'ять поколінь передається у повсякденних практиках;— ритуали комеморації, що переводять травму в минуле, але не дають її забути.— роль мистецтва в опрацюванні травматичних подій.Слухайте на Apple Podcasts, Spotify та YouTube. Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 3. Як нам пам'ятати? Катерина Семенюк

    53:26||Season 2, Ep. 3
    Третій епізод подкасту ПОМІЖ присвячений темі пам'яті.У цьому випуску журналістка Оля Василець говорила з культурною менеджеркою, співзасновницею та кураторкою платформи культури пам'яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Катериною Семенюк. У цій розмові торкнулися таких тем:— стихійна меморіалізація як спосіб терапії в моменті;— побудова стадіонів та парків на місцях трагедій як частина політики організованого забуття в радянські часи;— підходи до створення національних меморіалів під час війни;— взаємодія громад та держави для випрацювання спільних політик пам'яті;— проблема меморіалізації трагедії на ж/м Перемога у Дніпрі: чи є вдалою ідея встановлення роботи Вадима Сидура біля будинку, в який влучила російська ракета?Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записаний у медіалабораторії Центру сучасної культури у Дніпрі.Подкаст створений в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • 2. Що таке Дніпро? Максим Кавун

    01:12:15||Season 2, Ep. 2
    У другому епізоді подкасту ПОМІЖ шукаємо відповідь на питання «Що таке Дніпро?».Для цього журналістка Оля Василець поспілкувалася з істориком Максимом Кавуном. У цій розмові говорили про:— життя на перетині світів та Дніпро як фронтир;— 13 версій дати заснування Дніпра та давні поселення, які існували поруч із сучасним містом;— відмову від ідеалізації козацтва та переосмислення козацького міфу;— закритий статус міста в радянські часи та рухи на підтримку української незалежності.Подкаст записаний у медіалабораторії Центру сучасної культури у Дніпрі.Підписуйтесь на соцмережі ПОМІЖ:InstagramFacebookYouTubeПодкаст записано в рамках програми «Ми працюємо» за підтримки проєкту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри» UCBI.
  • Тизер 2 сезону

    00:45||Season 2
    ПОМІЖ — це подкаст про культуру, локальну ідентичність та контексти Дніпра.У 1 сезоні ми говорили про культуру в умовах війни з українськими діячами та діячками. Це була спроба осмислити те, якою є роль культури у воєнний час, як вона може відповідати на сучасні виклики та впливати на суспільство.У 2 сезоні ми зосередимось на локальній ідентичності та контекстах Дніпра — міста, в якому базується і працює наша команда. Поговоримо про те, що нас формує, про памʼять, колективні травми, вплив ландшафтів на нас та переосмислення минулого. Подкаст записуємо у медіалабораторії Центру сучасної культури у Дніпрі.InstagramFacebookYouTube