Share

Mil etter mil - en podcast om bil
Stor undersøkelse: Disse bilene taper seg mest – og minst
Season 9, Ep. 36
•
I denne episoden tar David og Håkon for seg en stor undersøkelse med over 800.000 bruktbiler, der det knokluderes med hvilke biler som taper seg mest og minst. Det er noen gjengangere, logisk nok, men også noen overraskende funn å legge merke til. I tillegg snakker David og Håkon om problemer og fremskritt i egen bilpark.
More episodes
View all episodes
71. Alt du vil vite om BMW M5 Touring + A6 e-tron på LANG tur
50:55||Season 9, Ep. 71Håkon har testet en halvgammel Mercedes-SUV som har holdt seg sjokkerende godt i pris, mens David har kjørt elektrisk Audi fra København til Bergen. Men viktigst: Hvordan er nye BMW M5 Touring? Svarene finner du i denne episoden.70. Styggeste på Finn.no
44:24||Season 9, Ep. 70Det finnes mange lekre cabrioleter, men nå er det de stygge David har trukket frem. Her er det rikelig å ta av og det blir spennende å høre om du er enig. I tillegg diskuteres det en ny, amerikansk «hyperbil» som viser at det slett ikke bare er elbiler det må handle om. Og du skal få høre hva David har dilla på, som er treffsikkert sært denne gangen.69. Giga-felgene du faktisk vil ha
42:07||Season 9, Ep. 69Mens Håkon har testet en BMW hvor det mest negative er bagasjerommet, har David testet en Ford som er helt motsatt. I tillegg blir det mer forbruk på biler med stor motor - denne gangen er det lytternes tall som gås gjennom68. Dose 2: Mark Webber om Le Mans og bilen han elsker å farte rundt i når han er hjemme
17:19||Season 9, Ep. 68På Le Mans er løpet i full gang. Vi tar en prat med tidligere F1- og Le Mans-fører Mark Webber om bilsport, hvilken Porsche han aldri kommer til å selge og hva han og familien liker å fyke rundt i når han er hjemme i Australia.67. Dårlig leasingdeal + farlig godt cab-kjøp
46:24||Season 9, Ep. 67Håkon har funnet et leasingtilbud som ikke virket veldig forlokkende. David snakker om cabrioleter han har funnet på Finn som kan stige i verdi, og for en gangs skyld er det minst ett riktig så godt forslag som dukker opp.66. Hvordan se at en bil på Finn er shit?
51:51||Season 9, Ep. 66I denne episoden prater David og Håkon om de dårlige bilene på Finn.no, mer presist om én spesiell måte å identifisere dem på. David er litt uenig, men episoden ruller videre til nye Audi RS 6 og ryktene rundt motoriseringen. Her er det selvfølgelig mye snadder som sender episoden videre til Nissan Leaf. Den får gjennomgå og det snakkes om den nye modellen som er på vei. til slutt får du høre om alle ulydene i Fiat Pandaen.65. Dose 1: Alt du må vite om Le Mans! (V8 og V12-moro)
55:01||Season 9, Ep. 6564. Krøllete toppakning og kort navn
47:42||Season 9, Ep. 64David ruller frem cabriolet-oversikten og svinger denne gangen innom de bilene som er kule å kjøre, som han kaller det. Hva betyr nå egentlig det? Kan det være noe med dårlig toppakning, eller en nært beslektet kosebil dels fra Tyskland? Svaret får du selvfølgelig i denne episoden der det dukker opp litt annet snadder også.63. Audi R8 V10 – hvor mye bruker den på mila, da?
42:18||Season 9, Ep. 63David og Håkon klarer ikke unngå en liten Chevrolet Suburban-prat innimellom noe elbilgreier, men det beveger seg over på en diskusjon om drivstofforbruk og et dykk ned i arkivet. Da dukker spørsmålet opp.. hva er bensinforbruket på en Audi R8 V10 om du skal en snartur til Vestlandet?