Share

Mellom slaga
#2 – Gjest: Unni Løvlid
Season 1, Ep. 2
•
Dagens gjest er Unni Løvlid. Hun er folkesanger og leder av folkemusikkseksjonen ved Norges Musikkhøgskole. Vi snakker om hennes visjoner som lærer, grenseoppgangen mellom det å være pedagog og terapeut og viktigheten av et sunt og trygt studiemiljø. Ikke minst snakker vi om at man som folkemusiker fra Hornindal kan finne tette musikalsk slektskap ute i den store verden.
More episodes
View all episodes

3. #3 – Gjester: Harald Aadland & Tom Ottar Andreassen
49:09||Season 1, Ep. 3Dagens gjester er Harald Aadland og Tom Ottar Andreassen og temaet for samtalen er hvordan å håndtere prøvespillsituasjonen. Harald og Tom Ottar er begge svært erfarne orkestermusikere. Det de også har til felles er at de underviser i prøvespilltrening ved NMH. Vi snakker om hvordan man best kan forberede seg til denne ekstremsituasjonen.
1. #1 – Gjest: Eyolf Dale
42:56||Season 1, Ep. 1Dagens gjest er jazzpianist og komponist Eyolf Dale. Vi snakker blant annet om Eyolfs drivkrefter som musiker, hvordan han strukturerer frilanslivet sitt, og hvordan det å spille solokonserter kan innebære å vrenge sjela si – noe som kan føre med seg mange slags tanker og følelser.