Share

cover art for De Digipoli: Zorg van de toekomst - met Karen van Dam

Goed bezig! - Een Arkin podcast

De Digipoli: Zorg van de toekomst - met Karen van Dam

Season 1, Ep. 3

In deze derde aflevering van 'Goed bezig!' spreken we GZ-psycholoog Karen van Dam over de Digipoli van Jellinek. Hoe kan een volledig online behandelvorm de 'treatment gap' in de verslavingszorg verkleinen? Karen vertelt hoe digitalisering helpt om drempels zoals schaamte en stigma te verlagen, en deelt inspirerende verhalen over cliënten die dankzij de Digipoli de weg naar herstel hebben gevonden. Daarnaast bespreken we wat online werken betekent voor het teamgevoel en het werkplezier van de zorgprofessional.


In deze aflevering vertellen we je over:

  • Waarom de Digipoli essentieel is voor laagdrempelige, vroegtijdige zorg.
  • Hoe je ook digitaal een sterke therapeutische relatie en teamcultuur opbouwt.
  • De vrijheid en flexibiliteit die online behandelen biedt aan zowel cliënt als collega.


Veel luisterplezier!

More episodes

View all episodes

  • 4. Slimmer sturen en meer werkplezier - met Bianca en Lisette

    22:43||Season 1, Ep. 4
    In deze vierde aflevering van 'Goed bezig!' duiken we in de wereld van Integraal Capaciteitsmanagement (ICM) en gaan we in gesprek met projectmanager Bianca van Daalen en psychiater Lisette van Grasstek over een werkwijze die teams helpt om rustiger, voorspelbaarder en slimmer te werken. Hoe zorg je ervoor dat je als behandelaar weer zelf aan het stuur zit van je agenda in plaats van geleefd te worden door de waan van de dag? Bianca en Lisette leggen uit hoe ICM niet alleen de zorg voor de cliënt verbetert, maar ook rust en overzicht brengt voor het hele team.In deze aflevering vertellen we je over:Wat ICM precies is en hoe het helpt om 'brandjes blussen' te voorkomen.Waarom samenwerken als team (in plaats van als eilandjes) essentieel is voor een gezonde werkdruk.Hoe je meer invloed hebt op je eigen werkproces dan je vaak denkt.Veel luisterplezier!
  • 2. Emotieregulatie in de groep - met Leon Brehm

    17:53||Season 1, Ep. 2
    In de tweede aflevering van 'Goed bezig!' duiken we met Leon Brehm in de wereld van groepsbehandelingen voor emotieregulatiestoornissen. Wat maakt deze aanpak succesvol en hoe draagt dit bij aan passende hulp voor de cliënt? Leon deelt zijn passie voor het vak, het belang van menselijke verbinding en hoe je als team de beste zorg levert binnen een groepskader.In deze aflevering vertellen we je over:Wat groepsbehandeling zo krachtig maakt bij emotieregulatie.Waarom vakmanschap en verbinding de basis zijn van goede zorg.Hoe Leon en zijn team innovatie en menselijkheid combineren op de werkvloer.Veel luisterplezier!
  • 1. Mentaal gezond in Noord – met Floor Steenge

    17:18||Season 1, Ep. 1
    In de allereerste aflevering van 'Goed bezig!' spreekt Floor Steenge over het ambitieuze initiatief 'Mentaal gezond in Noord'.Hoe zorg je ervoor dat mentale ondersteuning toegankelijk wordt op de plek waar mensen wonen? Floor deelt haar visie op zorgvernieuwing, de uitdagingen van samenwerken in de wijk en wat haar persoonlijk drijft om deze verandering bij Arkin aan te jagen.In deze aflevering vertellen we je over:Wat 'Mentaal gezond in Noord' precies inhoudt.Waarom nabijheid in de zorg essentieel is.Hoe Floor innovatie combineert met de dagelijkse praktijk.Veel luisterplezier!