Share

Ett samtal
Det här är podden där vi pratar om det som känns
Season 2, Ep. 2
•
Det händer någonting mellan oss och ibland blir vi själva en annan version av oss i vissa relationer. Vad är mitt ansvar i en svår relation - och vad är inte mitt ansvar.
Jag ansvarar för hur jag kommunicerar, vilka gränser jag sätter, vad jag väljer att delta i och hur jag själv beter mig. Jag ansvar inte för den andra människans reaktion, tolkning eller vilja att förändras.
More episodes
View all episodes

3. Det här är podden där vi pratar om det som känns
22:13||Season 2, Ep. 3Reiki är en tusenårig healingmetod med rötter i Japan och Tibet och det betyder universell livskraft. Om det berättar vi i dagens poddavsnitt och även andlig healing. Här hittar du en länk till Gabriellas hemsida: https://www.gabriellasmediala.se/tjanster/.Hon kommer under hösten att ha föräldraträffar där man även får ta med sina barn ute i sin stuga i Almar. Om du är intresserad av att vara med på det här så kan du maila Gabriella på : info@gabriellasmediala.seTack för att du lyssnar.
1. Det här är podden där vi pratar om det som känns
30:15||Season 2, Ep. 1Välkommen tillbaka och till säsong 2 med Gabriella och Mia och vårt samtal där vi pratar om livet och om det som känns. I dagens avsnitt så handlar det om hur man hanterar svåra relationer i sin närhet och lite tips från oss hur man kan hjälpa sig själv. Lyssna och hör gärna av er med frågor och funderingar och ni hittar oss här :https://mialead.se/sorgbearbetning/https://www.gabriellasmediala.se/
12. Det här är podden där vi pratar om det som känns
20:12||Season 1, Ep. 12Idag pratar vi om hur vi hanterar tid, oplanerad tid under ledighet.
11. Det här är podden där vi pratar om det som känns
36:48||Season 1, Ep. 11Så här mitt i sommaren pratar vi om att vara ledig och vad man kan behöva.

9. Det här är podden där vi pratar om det som känns
27:57||Season 1, Ep. 9
8. Det här är podden där vi pratar om det som känns
38:03||Season 1, Ep. 8Idag pratar vi om hur det kan kännas när man går in i sommaren och ledighet och vad det väcker i oss.
7. Det här är podden där vi pratar om det som känns
22:48||Season 1, Ep. 7I det här avsnittet är det bara Mia, Gabriella hade lite sommaravslutningsbestyr och återkommer nästa podd. Vi kanske också kommer att variera oss lite i sommar, ibland är bara en av oss och ibland både. Vi kommer också att bjuda in en och annan gäst.