Share

cover art for UKM Digital Vår

DigiTrøndelag

UKM Digital Vår

"Det har vi aldri gjort før, så det får vi sikkert til!"

Årets UKM resulterte i digitale forestillinger tettpakket med kreativitet fra fylkene i Trøndelag. 

Tor Erik og Anna Josefine fra Trøndelag Fylkeskommune gir oss et innblikk i prosessen med å arrangere UKM Digital Vår. 

More episodes

View all episodes

  • Eksperimentering som tjeneste

    31:44|
    Hva har innovasjon og digitalisering til felles? Et eksperimentelt tankesett og en felles forståelse i organisasjonen gjør det mye lettere å lykkes.Elin Sotberg Harder fra Trondheim kommune og Truls Ottesen Johansen fra Spring Methods snakker om prosjektet "Eksperimentering som tjeneste" og hvordan de lokket frem innovasjoner fra både her og der i Trondheim og Steinkjer kommune.
  • Overhalla kommune

    21:27|
    Hvorfor skal kommunene digitalisere, og hvordan går vi frem?Kommunedirektør Trond Stenvik deler sine refleksjoner rundt temaet og vi snakker om Overhalla kommune sitt arbeid med digitalisering.
  • Informasjonssikkerhet og personvern i et kommuneperspektiv

    11:17|
    «Det sikreste systemet får vi om vi legger datamaskinen i en bøtte sement og slenger den i havet, men det er ingen som kan bruke det»Thor Buan fra DigiTrøndelag forklarer oss hvordan vi kan jobbe med sikkerhet i kommunene og gir oss 3 råd videre i arbeidet med sikkerhet og personvern.Vi snakker også om at sikkerhetsarbeid er et felles prosjekt, og hvordan små og store kommuner kan jobbe sammen.