Share

cover art for Pomoc Publiczna to szerokie możliwości rozwoju firm

DGPtalk: Obiektywnie o biznesie

Pomoc Publiczna to szerokie możliwości rozwoju firm

Ep. 489

Pomoc publiczna dla przedsiębiorstw to kwestia, którą niekiedy postrzegamy jako skomplikowaną i niejednoznaczną. Jednakże, przeglądając bogaty katalog dostępnych środków i instrumentów wsparcia, staje się jasne, że jest to obszar pełen potencjału dla rozwoju biznesu. Gościną Szymona Glonka jest dr Joanna Prokurat, Partner z TPA Poland. W rozmowie zaprezentowany jest kompleksowy obraz tego, jak przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej dla swoich projektów.

More episodes

View all episodes

 • 495. 4-dniowy tydzień pracy w Polsce: Realna wizja czy mrzonka?

  14:26
  Szymon Glonek w "Obiektywnie o biznesie" rozmawiał z prof. Agnieszką Chłoń-Domińczak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o 4-dniowym tygodniu pracy w Polsce. Jakie są argumenty za, jak i przeciw temu rozwiązaniu?
 • 494. Jakie podatki preferują Polacy? Progresywne czy liniowe?

  26:39
  Jak jest wiedza Polaków na temat podatków? Co sądzą o ich skomplikowaniu i sprawiedliwości? Czy rozumieją system podatkowy? Gościnią Szymona Glonka w Obiektywnie o Biznesie jest prof. UW dr hab. Dominika Maison, Maison & Partners.
 • 493. Dotacje z KPO ruszyły: kto otrzyma pieniądze?

  23:12
  Gościem Szymon Glonka w Obiektywnie o Biznesie jest Arkadiusz Dewódzki, dyrektor Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
 • 492. Podatek minimalny – co oznacza dla polskich firm?

  20:30
  Gościem Szymona Glonka w Obiektywnie o Biznesie jest Tomasz Gałka, partner Olesiński i Wspólnicy. Materiał powstał we współpracy z Olesiński i Wspólnicy.
 • 491. Kredyt mieszkaniowy #nastart – dowiedz się jakie kryteria?

  20:06
  W ostatnich miesiącach Polska wrze od dyskusji na temat nowego programu rządowego, który ma wesprzeć młodych ludzi w zakupie swojego pierwszego mieszkania. Ministerstwo zapewnia, że wszystko będzie łatwe i klarowne, ale czy tak rzeczywiście będzie? Między innymi to pytanie Szymon Glonek zadał swojej gościni Honoracie Skrzypek – Komorowicz z kredytowyporadnik.pl w programie "Obiektywnie o Biznesie".
 • 490. Od monopolu do rozproszonej produkcji energii — bolesna transformacja

  21:10
  Gościem Szymona Glonka w Obiektywnie o Biznesie jest dr inż. Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.Transformacja energetyczna to kluczowy temat dla Polski i całego świata. W rozmowie z Jarosławem Tworogiem, ekspertem w dziedzinie elektroniki i telekomunikacji poruszany jest aspekt wyzwań i szans związanych z transformacją energetyczną w naszym kraju.
 • 488. Czy rolnicy wygrali z Zielonym Ładem?

  21:41
  Przeciwko czemu protestują rolnicy? Jest kilka mitów, jakie były powielane odnośnie do protestów rolniczych. Pierwszy mit jest taki, że w całej Europie protesty były przeciwko Zielonemu Ładowi, przeciwko celom klimatycznym. Rolnicy w Hiszpanii protestowali przeciwko suszy i problemom z dostępem do wody. Podobnie było we Włoszech. We Francji, w Niemczech było to przeciwko wysokim cenom paliw i surowców energetycznych. W Polsce pojawiał się argument przeciwko importowi zboża z Ukrainy – dodaje Karaczun. Protest rolników w Polsce, rzeczywiście wynikający z prawdziwych problemów został przejęty w dużym stopniu przez grupy lobbystyczne. To są duzi właściciele ferm przemysłowych, to są duże przedsiębiorstwa, które produkują nawozy sztuczne i pestycydy. To są najwięksi producenci, którzy prowadzą produkcję przemysłową, a nie rolnictwo rodzinne – tłumaczy Karaczun.Gościem Szymona Glonka w programie „Obiektywnie o biznesie” jest dr hab. Zbigniew Karaczun, prof. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ekspert Koalicji Klimatycznej.
 • 487. Postawienie Glapińskiego przed Trybunałem Stanu teraz, wywołuje skojarzenia ze standardami republiki bananowej

  21:03
  Gościem Szymona Glonka w programie „Obiektywnie o biznesie” jest Kamil Sobolewski, Główny Ekonomista Pracodawców RP.Czy rząd wykorzystał swoje 100 dni? Krajowy Plan Odbudowy. Protesty rolnicze i Zielony Ład. Trybunał stanu dla Glapińskiego.